Dnešní datum: 15. 07. 2024   

 6.den Volný program na Lavarone

Vloženo: 04. 07. 2007

Po poněkud zmateném placení včerejší konzumace si všichni ještě naposledy přebalují své batohy, neb nás kromě Ivoše, Vladima a Rosti opouští i doprovodné vozidlo, kterým se výše jmenovaní vracejí na start do Toblachu.

Na dnešek připadá volný program, z kterého jako obvykle vyplynou i některé poměrně drsné okruhy. Rozumnější šetří síly a hodlají naplnit vlastivědně-poznávací složku zájezdu exkurzí do zachovalé pevnosti Belvedere, ve které je zřízeno muzeum bojů první světové války. Za doprovodu zvuků Bisetovy Carmen prolézáme nekonečné vlhké skalní i betonové chodby, obdivujeme se podmínkám, v jakých pevnost naši předkové budovali a až velmi pozdě mi dochází proč zvuk kapající vody neustal ani při prohlídce výstavní části objektu. To už mám ale dvěma litry vody vyteklými z Camelbaku nasáklou vložku v elasťákách a poblíž vitríny plné vojenských metálů řeším neohrabaně nastalou situaci před zraky všudypřítomných průmyslových kamer, střežících exponáty.

Polední čas hodlá odpočívající skupina strávit poleháváním u jezera Lago di Lavarone, odkud se pak po skupinkách vydáváme směrem na rozbořenou pevnost Forte Cherle. Orientaci tu spíše ztěžuje obrovské množství šipek, které zde zůstává po každoročně pořádaných bikových závodech Folgaria Megabike. Italové totiž při upevňování cedulí příliš neřeší, kterým směrem šipka ukazuje. Z Forte Cherle pokračujeme opět s mírnými navigačními problémy až na chatu Stella Italia (1536 mnm.), kde máme dnešní nocleh. I když naše varianta neměla ani třicet kilometrů, nepřipadám si příliš odpočatý. Postupně dojíždějí další skupinky, které zvolily delší trasy. Míra dokonce prozkoumal i poměrně vzdálenou Ortigaru, a jelikož nedbal mého varování o nedostatku vody v této oblasti, děsí nás u večeře vyprávěním kterak z nouze upíjel kravám z korýtka...Dobrou chuť!

Autor: guru | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informaèní e-mailVytisknout èlánek