Dnešní datum: 19. 06. 2024   

 1.den Zahřívací výjezd

Vloženo: 03. 07. 2007

Start Toblach
Cíl Dürrensteinhütte
Délka 19 km
Převýšení 860 m

 

V sobotu zvoní budík v 5:30. Nakládáme, navazujeme kola, předstartovní horečka vrcholí. V 7:00, když naše dodávka už sviští po dálnici směrem na Plzeň, šéflogistik nejmenované evropské korporace postupně získává s dalším vozem na trase Kamenice-Čerčany-Kamenice-Praha-Kamenice-Praha kromě chybějící matičky M8 do střešního nosiče i zapomenuté tretry a slušnou hoďku zpoždění (ta ho ještě bude mrzet...).

Na start do Toblachu je to 760 kilometrů, v kempu Olympia se postupně sjíždějí jednotlivá vozidla a všichni horečně na poslední chvíli přebalují své cyklistické baťůžky. Parkoviště má i prostorný přístřešek, který hojně využíváme během první (a předposlední) dolomitské bouřky. Ta nás vyprovází i v úvodních kilometrech stoupání do údolí Altpragser Tal. V místě, kde se začíná dosud vcelku povlovná silnička klikatit do horských serpentin nás překvapí značka zákaz vjezdu všech vozidel od 18 do 20 hodin. Úvahy nad smyslem tohoto značení osvětlí několikasethlavé stádo skotu, které se z boční cesty vyhrne na silnici a s mohutným zvoněním vyrazí našim směrem. Odvážlivci se zkouší prodírat mezi dobytkem, bojácnější povahy vyčkávají. Zkouším kravkám nadběhnout po turistické stezce zkracující serpentinu, ale o pár (kravských) délek to nevychází. Na pokračování stezky stádo vyplivuje i některé další, dosud srdnatě se prodírající kolegy se kterými pokus opakujeme v další serpentině, tentokrát s úspěchem.

Ještě plni sil stoupáme až na Plätzwiesen, kde se nám otevírá překrásný pohled na horské louky ozářené zapadajícím sluncem a v druhém plánu vrcholky horských skupin Cristallo a Cadini. Dokonalou atmosféru před naší chatou Dürrensteinhütte umocňuje slepý harmonikář, jehož fantasticky znějící a široký repertoár se rozléhá po celé náhorní planině.

Těsně před západem slunce se zde objevují také opozdilci ze Suškova auta (pracovně nazývaní Danone group), jejichž vrchní navigátor David, znalec místních hor, neváhal i na první den zařadit vlastní variantu oficiální trasy a dobývají dnešní vrchol ze strmější strany od jihovýchodu. Až při servírování moučníku vchází do hodovní síně Suška, jehož důvěřivost jej stála další hoďku zpoždění. Nadšená paní domácí tleská výkonu nočního cyklisty a servíruje mu značně nadprůměrné porce...

Autor: guru | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informaèní e-mailVytisknout èlánek