Dnešní datum: 19. 06. 2024   

 6.den Napříč Solnou komorou k cíli

Vloženo: 10. 02. 2006

Start Wolfgangsee
Cíl Bad Mitterndorf
Délka 69 km
Stoupání 1252 m
Klesání 984 m

 

 

Probouzíme se do krásného letního dne na břehu jezera Wolfgangsee v Solné komoře a čeká nás poslední etapa naší cesty do Bad Mitterndorfu. Prvních deset kilometrů se nezdržujeme hledáním cyklostezky a valíme po okresce do Bad Ischlu. Město je navigačně trochu komplikované, přesto brzy nacházíme správnou cestu do údolí Rettenbachu. Starší lesní asfaltka s ideálním sklonem nás zavede ke stylové hospůdce Rettenbachálm. Rázná paní vrchní nám všem roznáší piva a brzy i místní specialitu - polévku s jakýmsi sýrovým koláčem. Po chvíli přijíždí skupinka čtyř Němců na třech kolech. Nechce se nám ze stínu lípy, tím spíš, že nás čeká vyhlášený stoupák na BlaaAlm.

Sklon se zvolna zvyšuje, starý asfalt vystřídal hrubší štěrk. Fred má asi dvanáctý defekt, začíná uvažovat o horském kole a vrací se zpátky k Wolfgangsee.

Závěrečná stojka stojí opravdu za to a nahoře na sedle nás vítají chlupaté krávy připomínající jaky. Krátce se pokocháme výhledy, rozlučíme se s Vladimem, jenž spěchá zpátky na pomoc nešťastnému Fredovi a upalujeme po asfaltce dolů k Altauseer See, kde jsou slavné známé doly, abychom si terén ještě zpestřili bikovou vložkou na zkratce ke Grundlsee. Jezero objíždíme netradičně zprava po lesní cestičce určené spíše pro pěší turisty.

Před posledním stoupáním se přes hodinu zotavujeme v restauraci u pláže a krátce po čtvrté hodině už ukrajujeme první výškové metry na okruhu zde nazývaném Salza route. Teprve tady mohu docenit chladnější počasí, které panovalo celý týden. Dnes je vedro, jede se mi o poznání hůř a ionťák z vaku rychle ubývá. Nahoře je první Vládík s Jirkou, kteří si krátí čas focením. Sjezd do cíle dobře znám už z loňska. Nejprve se radujeme v serpentinách na štěrkovce, od Kochalmu nás pak nádherná povlovná lesní asfaltka podél říčky Salzabach dovede až do lázeňského městečka Bad Mitterndorf. Na smluveném místě nacházíme auto, které nám zde obětavě zanechali kluci a na kolech ještě popojedeme k překrásné hospůdce EselAlm, kde zakončujeme náš krásný týden výbornou večeří.

Zapadající slunce už barví skalní stěnu Grimmingu do oranžova, což značí, že se blíží čas odjezdu do vlasti. Páni řidiči ještě provádějí úplnou speciální očistu svých upocených těl v ledových peřejích Salzabachu, ostatní navazují kola na střechu a pak už nám zbývá jen zamávat zdejším horám a loukám a vyrazit domů.

Pevně věřím, že příští rok se do tohoto ráje cyklistů zase všichni vrátíme...

 


Autor: guru | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informaèní e-mailVytisknout èlánek