Dnešní datum: 27. 05. 2024   

 Rakouské hory na kole 18.-25.6.2005

Vloženo: 09. 02. 2006

Letos se podařilo třetí červnový týden navázat na pěknou tradici našich Alpských cyklistických výprav. Je až neuvěřitelné, jak nám celý týden přálo počasí, (pravda mohla být menší vedra...), vyhýbaly se nám choroby, defekty i všeliké průšvihy a úrazy (občas se andělé strážní určitě pěkně nadřeli...). Po sportovní stránce určitě dobrý výkon, když uvážíme, že věkový průměr účastníku je přes 40 let a po společenské stránce nekonečná pohoda, což, jak říká Vládík je dáno tím, že jsme sebou nevezli žádné traviče. Zdánlivě riskantní experiment s jednou manželkou vyšel na výbornou. Míša (pracovně se skrývající pod názvem Karel) skutečně do poněkud obhroublé mužské společnosti bez problémů zapadla a svými sportovními výkony zastínila i nejednoho chlapa.

Stručné info o trase

Start byl tentokráte na úpatí Kitzbühelských Alp a nejvyššího rakouského pohoří Hohe Tauern, kde jsme se sešli v sobotu 18.6.2005 odpoledne až večer v kempu Viktoria v městečku Wald im Pinzgau. Z Prahy autem 480 km. Mapa příjezdu.
Prolog obstaralo krátké kolečko okolo Krimmlerských vodopádů a pak jsme již pokračovali na východ přes hory směrem na Kitzbühel, Saalfelden, Dachstein, Nieder Tauern, Rottenmanner Tauern do údolí Enže, kde bylo naším cílem malé městečko Stainach nedaleko Liezenu. Samozřejmě vše se jelo opět nalehko a věci vezla doprovodná vozidla Vito a Focus.

 

km 473-593hm 10859-12472 etap 7 km/den 68-85 hm/den 1550-1780

Účastníci zájezdu

Lidí bylo skoro dvakrát víc než loni - plných 17 kusů. Po zkušenostech s vysokohorským terénem mnozí upgradovali své stroje, takže na startu se sešla následující sestava:

Jarda Biolek s fantastickým červeným Themusem Teamcat - 9,5 kg no nekup to. Honza Havelka na novém Garykovi měl na svých 28palcových gumách jistě pěkný rozhled, Jirka Hlaváček zůstal pro letošek ještě věrný Duratecu a pod Vaškem Kozlem sténal stroj Cube reaction race. Vladim Majer si splnil svůj sen a doslova z krabice pod Alpami vybalil zbrusu nový kousek od Santa Cruz, Vláďa Michálek získal výhodně loňský model Author Vision a benjamínek Kuba Ouhrabka celou dobu bezstarostně hopkal na své Koně. Fred Pavlík opustil po loňských zkušenostech svůj trekový model a po horských stezkách srdnatě vodil nového červeného Authora podobně jako Tomáš Profeld s typem Versus. Jirka Strejcovský letos odpružil své kostnaté pozadí výzbrojí od Foxe na rámu KTM čímž Jirka Sušánek mohl využít jeho hardtaila Author Sector. Zdeňkovi Sušánkovi pak starší bratr zapůjčil svého letitého a lehkého Superiora a Martin Svoboda se pro nadcházející sezónu upsal firmě Specialized, testujíc model StumpJumper. Míra Štefl se po Alpách proháněl na svém oblíbeném Kubánci a manželka Míša jej věrně doporvázela na poněkud orvanějším stroji téže značky. Tomáš Veselý dokázal, že hodlá brát cyklistiku vážně a pořídil si odpružený model Scotta a Láďovi Vlkovi se v průběhu zájezdu zvolna rozpadal jeho postarší Canondale Delta.

Ubytování

Letos jsme si vyzkoušeli všchno možné od kempů se stany přes pension až po horskou chatu a nefalšovaný horský statek:

datumMístoUbytováníEur/osPoznámka
sobota 18.6.Wald im Pinzgau'Camping Viktoria'7 
neděle 19.6.St. Johann in Tirol Camp Michelnhof6 
pondělí 20.6.Maria AlmPension Auhof - Dorf 6917se snídaní
úterý 21.6.Maria AlmPension Auhof - Dorf 6917se snídaní
středa 22.6.Loseggalmhorská chata Langfeldhütte22lager s polopenzí
čtvrtek 23.6.TamswegWaldCamping - Mörtelsdorf 15 
pátekt 24.6.Klosterneuburgerhüttehorská chata Klosterneuburgerhütte24s polopenzí

Mapy

Pro celou trasu byla k dispozici sada map edice Kompass Wanderkarte v měřítku 1:50 000. 29 - Kitzbüheler Alpen, 30 - Sallfelden Leoganger Steinberge,  15 - Tennengebirge Hochkönig,  20 - Dachstein,  31 - Radstadt Schladming Flachau,  67 - Lungau, Radstädter Tauern,  222 - Rottenmanner-Wölzer, Triebener Tauern,  68 - Ausseerland Ennstal a Freytag & Berndt WK 211 Region Murau.

Všichni účastníci pak obdrželi vytištěné mapky se stručným popisem každé etapy v měřítku 1:300 000.


Autor: guru | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informaèní e-mailVytisknout èlánek