Alpy 2011 - souhrnné informace

Autor: guru <info@gurustudio.cz>, Téma: Alpy 2011, Vydáno dne: 08. 06. 2011

Zde naleznete souhrnné informace pro naše letošní cyklistické putování po Alpách a Dolomitech

Stručné info o trase

Sejdeme se v sobotu 18.6.2011 ve 12:00 na velkém parkovišti u koupaliště a atletického stadionu v městě Wattens (cca 10 km východně od Innsbrucku - dálnice A12 Exit 61 Wattens). Odtud startujeme na 54 kilometrů dlouhou úvodní etapu s cílem na Sattelbergalmu.
Pamětníci jistě poznali, že se jedná o stejné parkoviště, na kterém jsme začínali loni.

Míra s Karlem se na nás napojí v pondělí 20.6. Očekávám tradiční noční scénku, tentokráte ve velehorském terénu...

Osoby a obsazení

Pro letošní rok závazně potvrdili účast tito pánové (a jedna dáma):

Jarda Biolek, Honza Bosáček, Dušan Ferbas, Honza Gottlieb, Honza Havelka, Jirka Hlaváček, Ivoš Karabina, Jožo Kerdík, Vladim Majer, Jirka Strejcovský, Míra Štefl, Míša Karel Šteflová, Rosťa Veselý, Jirka Vohradský a Tomáš Zíma.
Pokud jim pracovní povinnosti dovolí, tak se na nás přijedou podívat i Jirka Lhota a Zdeněk Labský. как получить ипотечный кредит с плохой кредитной историей

Auta

autořidič     
VitoRosťa VeselýVladim MajerHonza GottliebDušan FerbasJirka StrejcovskýJarda Biolek
OctaviaHonza HavelkaJožo KerdíkHonza BosáčekJirka Hlaváček  
CaravellaIvoš KarabinaJirka VohradskýTomáš Zíma   

Opozdilci se dopravují individuálně.

Majitelé vozů, dohodněte se se svojí posádkou na nakládce a dalších podrobnostech. Řidiči vezměte si ke svým autům dvoje klíčky. Zvyšuje se tím pravděpodobnost návratu do vlasti...

Logistika, bydlení a strava

K autům se vracíme v sobotu 25.6. nebo v neděli 26.6. Základní i rezervní oblečení na jízdu a večery, stejně jako nějakou lehoučkou domácí obuv do chat, mapy a příslušné množství kalorií a ionťáků přibalte do batohu, který povezete na kole s sebou. Připomínám, že máme všude zajištěné bydlení v postelích pod střechou, takže není třeba s sebou brát žádné stany ani karimatky, spacáky ani potřeby na vaření. Někde nás čekají pokojíky, jinde klasický matrazenlager Tímto si předem pro všechny noci zamlouvám nechrápající ložnici s minimem spolunocležníků. Obědy řešíme tradičně cestou v restauracích či horských chatách. Členové Alpenvereinu mají jednou nějakou slevu na ubytování.

Pro letošní ročník zařazuji prvek dobrodružství v tom smyslu, že plánovaná trasa končí ve čtvrtek večer pod věžemi Rosengartenu na chatě Kölnerhütte a na druhý víkend zvolíme program z mnoha variant přímo na místě, dle aktuálního stavu počasí, kloubů a dalších, povětšinou omezujících podmínek. S největší pravděpodobností se opět nevyhneme cestování vlakem po známé severojižní ose směrem k Brenneru.

Peníze, doklady

CK Guru platí hromadně všechna ubytování a s nimi související polopenze (cca 330 Euro/osobu/8 nocí). Vyúčtováno bude po případném návratu. Zbytek, tedy občerstvení přes den a konzumaci nad rámec polopenzí si platí každý sám. Náklady na dopravu auty si vyúčtují řidiči se svými posádkami sami.

Fotodokumentace

Majitelé digitálů se výslovně žádají, aby vzali s sebou své přístroje a jako obvykle hojně fotografovali. Promažte karty, nabijte baterky a nezapomeňte jich vzít buď dostatečnou zásobu, nebo přibalte rovnou i nabíječky.

Výbava

Přilby jsou jistě samozřejmostí, nějaká základní lékárnička určitě též. Dále tradičně doporučuji mobil s roamingem (zase nabíječka...), základní cyklonářadí a náhradní drobnosti (lanka, duše). Nezapomeňte na průkazky Alpenvereinu, kdo jste členy.

Etapy

Převýšení zatím pouze orientační. Jak patrno třetí den, na školních zájezdech obvykle sugestivně nazývaný jako krizový, bude i letos spíše odpočinkový...

datumstartcílkmhmubytovánínadm. výškacena (Euro)
sobota 18.6.WattensSattelbergalm541400Sattelbergalm163740 HP
neděle 19.6.SattelbergalmKreuzwiesenalm781900Kreuzwiesenalm192435 HP
pondělí 20.6.KreuzwiesenalmRif. Lagazuoi592800Rif. Lagazuoi275248 HP
úterý 21.6.Rif. LagazuoiRif Viel dal Pan461700Rif Viel dal Pan243250 HP
středa 22.6.Rif Viel dal PanSchlernhaus361100Schlernhaus245042 HP
čtvrtek 23.6.SchlernhausKölnerhütte351400Kölnerhütte233940 HP
pátek 24.6.Kölnerhütte???!!?????????????
sobota 25.6.????????!!!!??????????
neděle 26.6.???Wattens??????Doma420zdarma

Mapy

Stručného nepromokavého průvodce s mapkami a vyznačenou trasou obdrží tradičně každý účastník na startu. Jak již bylo avízováno jest navýsost vhodné až nutné vlastniti mapu z edice Kompass č. 59 - Sellagruppe, po které se budeme pohybovati od podělního poledne a tento úsek nebude kreslen na zalaminované mapce a i popis bude zde stručnější. O to více si bude lze užíti nepřeberného množství variant trasy.
Jest možno pro lepší orientaci míti i tyto mapy v měřítku 1:50.000:
KOMPASS 36 - Innsbruck - Brenner
KOMPASS 44 - Sterzing, Vipiteno
KOMPASS 56 - Brixen, Bressanone
Uvedené mapy nejsou rozhodně nezbytné, na tyto etapy bude popis i s mapkami v hrubším měřítku, podle kterého by se mělo dát jet. Z uvedených tří je asi nejdůležitější ten Brixen.